droższe materiały budowlane

500 miejsc pracy. 60 mln kary dla Biedronki. Polka wraca na kort.

UE z kolejną propozycją dla rolników

UE otrzymała list od 5 krajów w tym Polski. Chodzi o import produktów rolnych z Ukrainy. W związku z tym problemem UE oferuje jeszcze większe wsparcie finansowe dla rolników. Polska do tej pory otrzymała otrzymała 29,5 mln euro. Należy jednak wspomnieć, że problem ze zbożem z Ukrainy powstał przez nakazy samej UE. Instytucja ta stara się zrekompensować rolnikom tę sytuację finansowo. Jednak rodzi się pytanie – Co z nieprzebadaną żywnością (z możliwym niebezpiecznym stężeniem pestycydów) na naszych półkach sklepowych?

Kolejne zakazy dot. ukraińskich produktów

Węgry zapowiedziały zakaz importu nie tylko zboża z Ukrainy. Na liście produktów zakazanych znalazły się także: mięso, chleb, jaja i wino. Dla przypomnienia wiele krajów wprowadziło podobne zakazy – m.in. Słowacja, czy Bułgaria.

Nowe miejsca pracy

Bosch rozpocznie ogromną inwestycję w Polsce. Niemiecka firma ma przeznaczyć aż 1,2 miliarda złotych na budowę fabryki pomp ciepła, która ma być zlokalizowana w Dobromierzu (woj. dolnośląskie). Do 2027r. w fabryce ma powstać 500 miejsc pracy. Niewątpliwie to bardzo dobra wiadomość dla tego rejonu, tym bardziej, że wiele miejsc pracy obecnie jest likwidowanych ze względu na kryzys.

kara dla biedronki

Ogromna kara dla Biedronki

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podtrzymał karę dla Biedronki. Chodzi aż o 60 mln zł. Kara na Biedronkę została nałożona w związku z błędnym oznaczeniem pochodzenia warzyw i owoców. Jak zaznacza właściciel, niedopatrzenia te były sporadyczne i wynikały z pomyłek ludzkich, nie był to błąd systemowy. W związku z obecną sytuacją sieć zapowiada, że w dalszym ciągu będzie walczyła o swoje racje.

Budujesz dom? Wyrzuć kosztorys do kosza

Z najnowszych danych wynika, że ceny za materiały budowlane znowu poszybowały w górę. W niektórych przypadkach to wzrost aż o ok. 44%. Najwyższe wzrosty odnotowuje się w przypadku cementu i wapna. Średni wzrost wynosi 14%.

Iga Świątek zagra w Stuttgarcie

Z powodu kontuzji najlepsza rakieta świata musiała zrezygnować z dwóch turnieju w Miami, oraz z walki o Puchar Billie Jean King Cup. Na szczęście stan zdrowia tenisistki pozwala kontynuować grę. Podsumowując, w rankingu WTA Polka zajmuje 1 miejsce z 8975 pkt. Drugie miejsce należy do Białorusinki – Aryna Sabalenka na swoim koncie ma 6891 pkt.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *