kolumna wojskowa

Newsy – 2.05

  • Odwołanie stanu zagrożenia epidemicznego ma nastąpić 1 lipca 2023r. Wynika to z rządowego projektu rozporządzenia, w związku ze znaczącym spadkiem zachorowań, hospitalizacji oraz zgonów wywołanych SARS-CoV-2. Co się zmieni? Wrócić ma m.in. wykonywanie badań medycyny pracy. Z powrotem mają także zbierać się samorządowe komisje, które orzekają o niepełnosprawności. 
  • E-papierosy tylko w aptekach. Taki nakaz wprowadził rząd w Australii. Mają być one także coraz droższe. Nowe wymogi będą dotyczyć także samego wyglądu e-papierosów. Mają jak najbardziej zniechęcić młode pokolenie do korzystania z tego typu urządzeń.
  • Do 26 maja na ulicach polskich miast będą pojawiać się kolumny wojskowe. Ten ruch ma związek z ćwiczeniami Anakonda 23. Nie należy robić zdjęć, oraz udostępniać lokalizacji pojazdów.
  • Francuzi protestują przeciwko reformie emerytalnej. Na ulicę wyszło 2,3 mln osób. Rannych zostało ponad 100 policjantów. 
  • Konflikt w Sudanie. Przez tą sytuację wielu producentów wstrzymuje eksport gumy arabskiej, która jest składnikiem wielu produktów. Napój Cola-Cola nie może prowadzić działalności bez gumy arabskiej. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *