paszport w 15 minut

Paszport w 15 min i inne newsy.

SpaceX bez sukcesu

Rakieta Super Heavy Starship miała udany start. Jednak po 4 minutach doszło do eksplozji. Firma SpaceX szykuje się do podróży na księżyc, a następnie na Marsa. Głównym celem Elona Muska jest uruchomienie kosmicznej turystyki. 

trąba powietrzna w lato

Czeka nas upalne lato

Z najnowszych danych meteorologicznych wynika, że temperatury zarówno w czerwcu, lipcu oraz sierpniu mają być bardzo wysokie. Często będą oscylować wokół 30-35 stopni Celsjusza. Czekać nas będą jednak gwałtowne burze, a nawet trąby powietrzne. 

Ukraina w NATO?

Sekretarz generalny NATO z niezapowiedzianą wizytą w Kijowie. Poinformował, że przyjęcie Ukrainy do Sojuszu Północnoatlantyckiego będzie tematem najbliższego szczytu w Wilnie. Podkreślił, że przyszłość Ukrainy jest w NATO. W odpowiedzi, rzecznik Kremla powiedział, że zapobieganie przystąpienia Ukrainy do Sojuszu pozostanie jednym z celów specjalnej operacji wojskowej.

Rosja może mieć poważne kłopoty 

Trwają wstępne dyskusje między USA i krajami G7 nad całkowitym zakazem eksportu do Rosji. Działania te zwiększyłyby presje gospodarczą na Federację Rosyjską. W dniach 19-21 maja ma odbyć się szczyt w Hiroszimie, wówczas mogą pojawić się konkretniejsze deklaracje. Podsumowując, mimo znacznego ograniczenia eksportu do Moskwy, szacuje się jego wysokość na ok. 66 mld dolarów – co w ocenie państw zachodnich wciąż przynosi Rosji zbyt duże korzyści.

Zgubiony paszport to już nie problem

Będziesz mógł wyrobić paszport w 15 minut. Szef MSWiA Mariusz Kamiński zapowiedział, że taka możliwość będzie dostępna w specjalnym punkcie na Lotnisku Chopina w Warszawie. Ma to ułatwić podróżującym wyjazd z kraju w przypadku utraty ważności, zgubienia, czy też kradzieży paszportu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *