niż Rudolf

Słowacja podjęła ważne kroki. Tam może być życie. Viktor Orban mocno o Ukrainie.

  • Pogoda podczas tegorocznej wiosny nas nie rozpieszcza. Najbliższy tydzień wiele w tej kwestii nie zmieni. Do Polski nadciąga niż Rudolf, z którym dotrą opady śniegu, deszczu i burze. Temperatury w części kraju mają być jednak stosunkowo wysokie – około 15 stopni. Chłodniej będzie na północy Polski. 
  • Korea Południowa chce płacić samotnym ludziom 500 dolarów miesięcznie. Wsparcie te mają pomóc integrować się ze społeczeństwem. Jak podaje resort Ministerstwa Rodziny i Równości Płci – pieniądze te mają „wesprzeć psychologiczną oraz emocjonalną stabilność”  „poprawić stan ich zdrowia” i umożliwić im „reintegrację ze społeczeństwem”.
misja juice
  • Z Gujany Francuskiej wystartowała sonda z misją JUICE. Ma ona zbadać  lodowe księżyce Jowisza, które są w całości oceanem, znajdującym się pod grubą warstwą lodu. Odnalezienie tam życia jest bardziej prawdopodobne niż na Marsie. 
  • Nasz południowy sąsiad wprowadził zakaz wprowadzania na swój rynek zboża, i mąki z Ukrainy. Słowacy znaleźli w nich pestycydy. Zgodnie z badaniami obecne w zbożu stężenie pestycydów zdecydowanie przekracza normy, i jest groźne dla zdrowia. Przypomnijmy, że w Polsce problem ukraińskiego zboża w dalszym ciągu nie został rozwiązany. 
  • Słowa Viktora Orbana nie spodobały się USA, ale spotkały się z uznaniem Rosji. Węgierski polityk wypowiedział się w sprawie Ukrainy, i podkreślił, że to kraj, który nieistnieje finansowo. Stwierdził także, że brak finansowania zakończy wojnę. Do tej wypowiedzi odniósł się były premier i prezydent Rosji Miedwiediew –  „Można tylko dodać, że gdy skończy się zachodnie finansowanie, skończy się sama Ukraina. Ona przecież jest nikomu niepotrzebna”.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *